ENG
   
 
   
   

Anadolu Etap Türkiye’nin her noktasına yayılan geniş meyve satın alma organizasyonu ile ihtiyaç duyduğu meyveleri her an tedarik etmektedir. Bununla birlikte Anadolu Etap gerek artan yurtiçi ve yurtdışı müşteri portföyünün ihtiyaçlarını karşılamak gerekse nihai ürünlerinde yüksek kalitede ve izlenebilir meyve kullanımı sağlamak amacıyla 2009 yılından beri kendi çiftliklerini tesis etmekte, bu yönüyle Türkiye’de tarıma dayalı endüstrinin gelişimine büyük bir katkı sağlamaktadır.

2011 yılı itibarıyla Anadolu Etap kontrolü altındaki yaklaşık 9000 da arazisi ile meyve yetiştiriciliği konusunda Türkiye’nin en büyük arazi varlıklarından birine sahiptir.

Yüksek teknolojik altyapı ile donatılmış tüm çiftliklerinde “İyi Tarım Uygulamaları”nı benimsemiş olan Anadolu Etap gelecek yıllarda organik tarım ve sofralık meyve yetiştiriciliği konularında da Türkiye’nin lider oluşumu olmayı hedeflemektedir.

Kumkale Çiftliği / ÇANAKKALE
Çanakkale ili Kumkale ilçesinde bulunan Kumkale Çiftliği, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden 30 yıllık uzun dönemli kiralama yoluyla edinilmiş 6100 da arazi üzerinde tesis edilmiştir. Anadolu Etap, Kumkale Çiftliği'nde otuza yakın şeftali ve nektarin ile dokuz çeşit kayısı yetiştirmek için gerekli dikim faaliyetini 2012 yılı içinde tamamlamak üzere sürdürmektedir.

Siverek Çiftliği / ŞANLIURFA
Anadolu Etap, Şanlıurfa ili Siverek ilçesinde kurulu Siverek Çiftliği'nde uzun dönemli olarak kiralanan 600 da arazi üzerinde vişne yetiştiriciliği yapmaktadır. 2009 yılı içinde dikimi tamamlanan vişne ağaçları 2011 yılı itibarıyla ilk ürünlerini vermiştirler.

Deneme Çiftlikleri
Anadolu Etap, ülkemiz topraklarında daha önce denenmemiş pek çok şeftali/nektarin, kayısı ve nar çeşidini kapsayacak şekilde, Şanlıurfa ve Adana illerindeki toplam 2200 da büyüklüğündeki arazilerinde deneme ve geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player