AgroAkademiAvrupa’nın önde gelen taze meyve ve meyve suyu konsantresi tedarikçilerinden biri olma vizyonumuz doğrultusunda, meyve yetiştirmek için dünyadaki en iyi uygulamaları ve yöntemleri kullanıyoruz. Ekosistemimizde meyve yetiştiriciliğine yeni ve çok daha gelişmiş standartlar sunma ve sürdürülebilirliğini sağlama yönündeki arzumuz, 2012 yılında “Anadolu Etap AgroAkademi” adı altında yeni bir eğitim merkezi kurma adımını beraberinde getirmişti. 2012 yılında Florida Üniversitesi ile imzalanan işbirliği anlaşmasının ardından Anadolu Etap, 2013 yılından itibaren program ortaklarını yönetsel eğitimlerde Bilgi Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi; teknik eğitimlerde başta Ege Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümü olmak üzere üniversitelerle işbirliği içinde eğitimlerine devam etmektedir.

Anadolu Etap olarak AgroAkademi Çiftçi Modülü, “Meyve Yetiştiriciliği ve Sürdürülebilir Tarım Uygulamaları” Eğitimleriyle modern meyve yetiştirme tekniklerini ve sürdürülebilir tarım ilkelerini yaygınlaştırmayı, plantasyonlarının bulunduğu bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunmayı, bu amaçla kadın çiftçilerin eğitimine öncelik vererek kadın işgücünün niteliğini artırmayı ve ekonomiye katılımını desteklemeyi hedefliyoruz.

Sürdürülebilir tarım uygulamaları ve modern meyve yetiştirme teknikleri konularını ele alan eğitimlerimiz teorik ve pratik uygulamalarla işlenmektedir.

Katılımcıların %75’ini kadınlardan oluşturduğumuz eğitimlerimizle tarımda kadın işgücünü artırmayı ve nitelik kazandırarak sürdürülebilirliği sadece tarıma değil hayata entegre etmeyi hedefliyoruz.

AgroAkademi kapsamında bugüne kadar 500 çiftçi ve 20 yöneticimiz eğitim aldı. Şirket çalışanlarımız ve çiftçilerin katıldığı eğitimlerimize gelecek yıllarda tedarikçiler ve müşterilerin de katılımını teşvik edeceğiz.