ceo'nun mesaji

CEO Mesajı

Değerli Paydaşlarımız ve Çalışma Arkadaşlarım,

Türkiye’de tarımın ve tarıma dayalı endüstrinin gelişiminde öncülük etmek üzere 8 yıl önce çıktığımız yolculukta, Anadolu Etap olarak, bugün geldiğimiz noktadan gurur duyuyoruz.

2018 yılının ilk yarısında, 3 meyve suyu fabrikamız, 1 meyve paketleme tesisi ve 8 çiftliğimizle Türkiye’nin en büyük meyve yetiştiricisi ve meyve suyu üreticisi konumumuzu devam ettirmiş bulunmaktayız. “Türkiye’nin en çok meyve işleyen şirketi” olarak, meyve sularımızın %50’sini Avrupa, Japonya ve Amerika başta olmak üzere ihraç ediyoruz.

“Sürdürülebilir bir gelecek için doğal tarım” mottomuzla, ülkemizdeki en büyük modern tarım uygulamalarını hayata geçiriyoruz. Tüm dünyadaki gelişmeleri ve yenilikleri takip ediyor, Endüstri 4.0 yanında, Tarım 4.0 uygulamalarını da ülkemize kazandırma yönünde çalışmalarımızı şekillendiriyoruz.

Anadolu Etap olarak bir fidanla başladığımız yolculuğumuz boyunca sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliği en önemli değerimiz olarak gördük. Geleceğimize iyi bir iz bırakmak için akıllı tarım uygulamaları ile toprağa ve AgroAkademi eğitimleri ile %70’i kadın olan çiftçilerimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çiftliklerimizde çalışan mevsimlik tarım işçilerimizin çocuklarına eğitim (MİÇO Projesi) ve burslarla destek oluyor, bu topraklardan kazandıklarımızı yine bu topraklara verme misyonuyla hareket ediyoruz. Bu sayede, yetiştirdiğimiz meyveler, ürettiğimiz meyve suları ile aynı zamanda kadınların ve çocukların da hayatlarına dokunuyoruz.

Yılın bu zamanında hep birlikte yeni bir sezona girmenin heyecanı içindeyiz. 30.000 dönüm arazi üzerindeki 5 milyon meyve ağacımızla, Duyarlı Ve Kontrollü Tarım ile yetiştirdiğimiz şeftali, nektarin, vişne, kiraz, kayısı ve erik gibi birbirinden lezzetli ve kabuğuyla yenecek kadar güvenli yaz meyvelerinin hasatı başladı.

Yeni sezonun bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum.

Saygılarımla,

M.Demir ŞARMAN
CEO