ceo'nun mesaji

Genel Müdür Mesajı

Değerli Paydaşlarımız ve Çalışma Arkadaşlarım,

Çocuklarımızın güvenle tüketeceği sağlıklı meyveler yetiştirmek üzere 2010 yılında çıktığımız yolda, bugün Türkiye’nin en büyük meyve yetiştiricisi ve meyve suyu üreticisi olarak sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz.

Anadolu Etap olarak bugüne kadar tarım ve gıda sektörüne yaptığımız yatırım 350 milyon dolara ulaştı. 30 bin dekar alan üzerine kurulu 8 çiftliğimiz, 5 milyon dikili meyve ağacımız, 3 meyve suyu fabrikamız ve 1 meyve suyu paketleme tesisimizin yanı sıra iki Ar-Ge Merkezimiz ile tarım sektörünün geleceğine yatırım yapıyoruz. 2019 yılı itibariyle 300 bin tona yakın meyve işleme kapasitesine ulaşırken, işlediğimiz meyveleri ihraç ettiğimiz coğrafyayı da genişlettik. Ürünlerimizin yüzde 65’ini Avrupa’dan Amerika’ya, Orta Asya’dan Uzakdoğu’ya uzanan geniş bir coğrafyada yaklaşık 60 ülkeye ihraç ediyoruz.

Tarım sektöründe Sürdürülebilir Tarım İlkeleri’ni yayınlayan ve operasyonlarını bu ilkeler çerçevesinde yürüteceğini taahhüt eden ilk şirket olarak, en önemli değerlerimiz sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirlik.  Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu bu ilkelerimiz ışığında yürüttüğümüz birçok proje ile çiftçiden üreticiye sürdürülebilir bir çalışma sistemi sağlıyor, bölgesel kalkınmaya destek veriyor ve geleceğin yaşamına katkı sağlıyoruz.
 
MİÇO projesi ile Türkiye’de mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına kendi çiftliklerinde okul açan ve kesintisiz eğitim sağlayan ilk tarım şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz. 2015 yılında başlayan projemiz ile bugüne kadar 900 çocuğun kesintisiz eğitim almasını sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Fabrikalarımız ve çiftliklerimiz ile büyük bir ekosisteme sahibiz.  Bu ekosistemin kusursuz işlemesi için, üretim süreçlerimizin her aşamasında yenilikçi uygulamaları ve modern teknolojileri kullanıyor; kaliteli, sürdürülebilir ve güvenli gıda üretimi gerçekleştiriyoruz. “Sürdürülebilir bir gelecek için doğal tarım” mottomuzla, Tarım 4.0 uygulamalarını da ülkemize kazandırmayı hedefliyoruz.

Tarım sektörüne yatırım yapmaktan büyük heyecan duyan Anadolu Grubu ve Özgörkey Holding’den aldığımız ilham, sizlerden aldığımız güçle Türkiye’de tarımın ve tarıma dayalı sanayinin gelişimi için büyük bir hevesle çalışıyoruz. Anadolu Etap Ailesi olarak Türk ekonomisine, tarımına, kırsal kalkınmaya ve istihdama katkıda bulunmaya; sürdürülebilirlik ilkelerimiz ışığında sağlıklı nesiller için sağlıklı meyveler yetiştirmeye devam edeceğiz.

Saygılarımla

Bahadır Açık
Genel Müdür