Genel Müdürümüzden Yeni Eğitim-Öğretim Dönemi MesajıDeğerli Dostlar,

Türkiye’nin en büyük meyve şirketi Anadolu Etap olarak, ilk kez 23 Nisan 2011 tarihinde ektiğimiz fidanlarımız, bugün Türkiye’nin dört bir yanında 25 bin dekar alanda kurulu 7 çiftliğimizde 3 milyon 500 bin dikili meyve ağacına ulaştı ve Anadolu Etap’ı Türkiye’nin en büyük meyve bahçesi konumuna getirdi.

Türkiye’de Sürdürülebilir Tarım İlkeleri’ni yayımlayan ilk tarım şirketi olmanın getirdiği sorumlulukla sadece çevreye değil topluma ve ekonomiye de destek oluyoruz. Sağlıklı nesiller için sağlıklı meyveler yetiştirme hedefimizle önceliğimiz her zaman çocuklarımız… Çiftliklerimizde misafir ettiğimiz mevsimlik işçilerin çocukları MİÇO’lar için hem çiftliklerimizde açtığımız kreşlerle hem de okullara sağladığımız ulaşım imkanlarıyla 2015 yılında 150, 2016 yılında 155, 2017 yılında ise 160 çocuğa ücretsiz ve kesintisiz eğitim sağladık. Bu yıl haziran ve temmuz aylarında MİÇO’larımızı Turkish Airlines Euroleague’in sosyal sorumluluk programı “One Team” kapsamında, Anadolu Efes Spor Kulübü ile buluşturduk. 61 MİÇO’muz 8 hafta boyunca Anadolu Efes’in basketbol koçlarından kişisel beceri geliştirme, iletişim, takım ruhu, sağlıklı beslenme, spor bilgisi ve spor kültürü eğitimleri aldı.

Ayrıca, BASF ve Innocampüs iş birlikleriyle, 6-14 yaş arası 136 MİÇO’ya laboratuvar ortamında, temel fen bilimleri ve teknoloji eğitimleri verdik.

Anadolu Etap olarak, özellikle çocuklarımızın yarınlarına değer katacak projelerde öncü konumda yer almaya devam edeceğiz. Ektiğimiz fidanların büyük bir özen ve emekle bugün 3 milyon 500 bin meyve ağacına dönüşmesi gibi çocuklarımızın da bugün gösterilen özen ve emekle geleceğin başarılı bireyleri olmaları en büyük arzumuz.

Yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başladığımız şu günlerde, okul çağındaki tüm çocuklara şimdiden başarılarla dolu bir yıl diliyorum.