Türkiye’nin En Büyük
Meyve Yetiştiricisi

Mersin, Denizli ve Isparta'daki 3 üretim tesisi; Balıkesir Gönen'deki 1 meyve paketleme tesisi ve farklı bölgelerdeki 25.000 dekar arazi üzerinde kurulu 7 çiftliği, 3,5 milyon dikili meyve ağacıyla Anadolu Etap, Türkiye’nin en büyük meyve yetiştiricisi ve meyve suyu üreticisidir.

Yılda 230.000 ton ile en çok meyve işleyen meyve suyu üreticisi.

7 Çiftlik
4 Meyve Suyu Konsantre Üretim ve Taze Meyve Paketleme Fabrikaları
25.000 Dekar Arazi
3.500.000 Meyve Ağacı
3.000 Köyden Meyve Alımı

Meyve İşleme ve
İhracatında Lider

Anadolu Etap fabrikalarında 230.000 ton meyve işleniyor.

Anadolu Etap, toplam işlenen meyvenin %50'sini başta Avrupa olmak üzere, ABD, Latin Amerika ve Japonya'ya ihraç ederek uluslararası pazarlarda yerini alıyor. Kalan %50'Iik meyve miktarı da Türkiye'deki meyve suyu pazarının ihtiyaçlarını karşılıyor.

Üretim Çiftliklerimiz ve Fabrikalarımız

Çanakkale’de 6.200 dekar arazi üzerinde bulunan Kumkale Çiftliği’nde şeftali, nektarin ve kayısı çeşitleri yetiştiriliyor.

10.000 dekar arazi üzerinde konumlanan Balıkesir ilindeki Tahirova Çiftliği’nde şeftali, nektarin, elma, armut, erik ve kiraz yetiştiriliyor.

Saatte 20 ton ile en büyük meyve paketleme kapasitesine sahip tesisimiz, atmosfer kontrollü soğuk hava depoları, hızlı soğutma odaları ve tam otomatik kalibrasyon ve paketleme makineleri ile Türkiye’nin sayılı ileri teknoloji paketleme ve depolama tesisleri arasında yerini almıştır.

1.600 dekar alanda vişne ve kiraz çeşitleri mevcut.

Yıllık 100 bin ton meyve işleme kapasitesine sahip tesis, hammaddeye kolay erişilebilirliği sayesinde en iyi kalitede meyveyi işleyebiliyor. Türkiye’nin en büyük ihracat limanını kullanarak lojistik anlamda büyük avantaja sahip.

Çiftliğin 1500 dekarlık bölümünde Türkiye’nin en büyük organik elma yetiştiriciliği yapılıyor.

Türkiye’de yetiştirilen her meyve, 11 ay ara vermeksizin burada üretiliyor. Meyve üretim bölgelerine ve limana yakınlığı sayesinde yüksek kalitede üretimini dünyadaki farklı noktalara hızla ulaştırabiliyor. Meyve suyu ve konsantre analizleri buradaki laboratuvarda gerçekleştiriliyor.

1.200 dekar büyüklüğündeki arazide şeftali, kayısı ve nektarin yetiştiriciliğine yer veriliyor.

Şanlıurfa’da kuzey ve güney olmak üzere 2 ayrı çiftlikte toplam 1.800 dekar arazi üzerinde şeftali, nektarin, nar ve vişne yetiştiriliyor. Çiftliğin 500 dekarlık bölümünde Türkiye’nin en büyük organik nar yetiştiriciliği yapılıyor.

Elma ve vişne hammaddelerinin merkezinde yer alıyor.